I. První školní den

2. listopadu 2017 v 17:40 | Nikol |  Livix club - příběh

Daleko od planety Země, někde tam ve vesmíru je galaxie kouzel a v ní spoustu magických planet a jedna jediná škola pro víly v galaxii. A jednou nastal ten velký den. Začátek školního roku!

A v půl sedmé se displej telefonu rosvítil, v pokoji se rozeněla hudba a náhle z postele vvběhla šťastně vypadající dívka. Nasoukala se do džínů a do modrého tílka na jedno ramínko. Popadla mobil a běžela po schodech do kuchyně. "Nicol, nač ten spěch? Máš přeci ještě fůru času." "Ale mami, já nechci přijít pozdě." řekla popuzeně Nicol a ukrojila si kousek koláče. "Neboj, po snídani hned vyrážíme." zvolal táta z koupelny. "A kam vyrážíte Nicol?" zeptala se Nicoliina mladší sestra rozespale. "No víš... já budu víla. Zní to trochu nemožně, ale naše maminka mě zapsala do školy pro víly. A dnes je přeci první školní den. Místo do normální školy budu chodit do vílí školy, ale ta je na jiné planetě, tak musíme letět vesmírnou lodí." "No jasně! Chápu! Já taky jsem víla!" vykřikla vesele sestra a vytáhla z krabice plastová křidélka a nasadila si je na záda. "Ale já budu skutečná víla. Potom ti to ukážu."

Po snídani byl konečně čas vyrazit. A než by jste řekli kouzlo vesmírná loď vyrazila. A zachvilku už byli na planetě Magicia na níž je škola pro víly Fairyda.

"Hodně štěstí Niki!" objala máma svou dceru a ta nastoupila do autobusu který ji odveze rovnou ke škole. Naposledy zamávala z okénka a sedla si vedle dívky se světle hnědými vlasy. "Ahoj. Tak kam máš namířeno?" zeptala se dívka. "Na Fairydu. Co ty?" "Já taky!" radostně zvolala dívka. "Jmenuju se Vendy." "Já jsem Nicol a klidně mi říkej Niki." "Ráda tě poznávám Niki." "Já tebe taky." "Nicol, těšíš se?" "Já? Proč bych se netěšila! Těším se už rok jen na tenhle okamžik kdy konečně začne škola! Ale zároveň se i trochu bojím." řekla Nicol. "Taky se těším, ale bude se mi stýskat po rodičích a bratrovi. Budu se s nimi vídat jen o prázdninách." zesmutněla Vendy. "Nikdy jsem na Fairydě nebyla. Taky jsi prvačka?" "Ano jsem. A hele Vendy támhle je asi naše škola!" ukázala Nicol prstem na modré a fialové střechy. Vendy zahleděla do dálky a uviděla to také. "Nojo! Já nevěřím svým očím! Už jsme tady!"

A za pět minutek už z autobusu vystoupilo více dívek než by jste čekali, že se tam vejde. Bylo jich tisíce a všechny měli namířeno na Fairydu. Před davem dívek se otevřela brána a po té všechny vešly na překrásnou zahradu okolo které byla skupinka hradeb a věžiček s krémovými zdmi a fialovými a modrými střechami. Vyprázdněný autobus odjel a nechal víly na pospas Fairydě, ať už to s tím davem učitelé a ředitelka nějak zařídí.

Z obrovitých dveří náhle vystoupila ředitelka. Dav utichl a ředitelka začala mluvit. "Srdečně vás vítám na Fairydě, škole pro víly. Některé z vás to už znají, ale jsou mezi námi i tací kteří tu jsou poprvé. Stát se vílou není jednoduché, ale vy to určitě všechny zvládnete. Ředitelka všechny začala obcházet se seznamem v ruce a všech se ptala na jejich jméno a původ. Dorazila i k Nicol a Vendy. "Jméno a původ prosím." "Nicol z planety Wimmia." "Vendy z planety Snowinter." Ředitelka si obě víly zaškrtla a šla dál. "Vstupte dál..." Víly vstoupily do té magické školy. "Vendy to je tak vzrušující!" špitla Nicol. "Trošku se bojím, ale to tu krásné." "Naděte si své pokoje a prozkoumejte to tu, ale nevzdalujte se od školy, je to všem jasné?" prohlásila ředitelka a odešla do sborovny. "Mám o dívky trochu strach, prý se kočkodlaci dostali na Magiciu." "Nebojte se, určitě všem dodá sílu můj nový lektvar." uklidňovala ředitelku učitelka na lektvary paní Smittová. "Tomuhle ale lektvar nepomůže, cítím ve vzduchu něco velmi silného, čemu se víly bez proměny nebudou schopny ubránit..."

Xena se prorvala davem až k nástěnce na které stálo která víla bude v jakém bytě a s kým. Hledala své jméno. A hle! Tady je! Bude na pokoji s vílou Iris a Nicol, Laura, Rikki, a Vendy budou v ostatních pokojích. Snad to budou dobré spolubydlící. Pomyslela si Xena a vykračovala si ke svému bytu. Moc se těšila až tu všechny pozná.

Do bytu ovšem dorazila jako první. Měla dost času si vybalit kufry a tak šla rovnou ke dveřím do jejího pokoje. "UÁÁÁÁ! Propáníčka to jsem se tě lekla!" zděsila se Xena když v druhé části pokoje narazila na jinou dívku. Měla strašně dlouhý cop a pestrobarevné oblečení. "Ahoj. Myslela jsem že tu jsem první." zasmála se Xena. "No to máš asi smůlu. První jsem tu totiž já! Jsem Iris z Colorlestu." představila se dívka a taky se zasmála. "A jsem princezna." dodala Iris. "PRINCEZNA? Já taky! Jo a jmenuju se Xena a jak už asi víš jsem tvoje spolubydlící." představila se Xena a usmála se na Iris která si právě dovybalila kufry. "Páni! Ty si si ten pokoj teda krásně zvelebila." Pochválila Xena Irisin duhový pokoj. "Že ty jsi víla duhy?" zeptala se Xena."Myslím že ano, ale proměnit se ještě neumím. jsem totiž prvačka." "Já jsem taky prvačka a netuším jakou mám moc. jediné kouzlo co umím je tohle." řekla Xena a zvedla ruku před sebe. Potom zavřela oči a z ruky v okamžiku vytryskl fialový třpyt. Xena se potom zřítila na zem jako shnilá hruška. "Xeno jsi v pohodě? Dobrý zeptala se ustaraně Iris a na to se obě rozesmály. "Jo, jsem úplně v po..." Xena to nestačila ani doříct a obě už se na zemi válely smíchy. "Měly bychom jít do společenské místnosti aby chom mohly přivítat ostatní hned jak vejdou." Napadlo Iris a obě vyšly z pokoje do společenské místnosti. Rozvalily se na pohovku a čekaly...

No a zachvilku vešla jedna víla, za ní druhá a pak ještě jedna. "Ahoj holky." řekla dívka se světle hnědými vlasy Vendy a rozvalila se vedle Iris a Xeny. Potom k nim přišla další víla, která celá zářila nadšením."Ahoj. Můžu se posadit?" zeptala se. "A já?" přidala se další blonďatá víla. "No... jasně!" řekla Xena s nadšením. Náhle se dveře zprudka otevřely a všechny dívky se lekly až nadskočily. "Ahoj! Zase jsem poslední jako vždycky. To jsem celá já..." řekla poplašená a zadýchaná víla. Byla to Nicol. "Nic se nestalo jen jsme se všechny lekly!" zasmála se Vendy. "Co kdyby chom se představily?" zeptala se potom. "V tom případě jdu první!" vypískla Xena a stoupla si před pohovku na které všechny víly seděly a upřeně se na Xenu koukaly. "Takže ahoj, jmenuji se Xena a jsem princezna planety Gemstonia." prohlásila. "Co na mě všechny tak koukáte? Iris je taky princezna!" Všechny se otočily na Iris a ta se jen stydlivě pousmála. "Jen klid, taky jsem princezna." uklidňovala blondýnka Laura Iris. "Vždyď jsem v klidu!" řekla vesele Iris. "Tak další půjdu já." řekla ta dívka co zářila nadšením a šla na místo kde předtím stála Xena. "Jsem Rikki ze sluneční planety Suntia a jsem hrozně ráda, že můžu studovat na Fairydě. A zklamu vás, ale princezna nejsem." řekla Rikki a šla si sednout. Všichni zatleskali. "Propáníčka! Nemusíte mi tleskat!" divila se Rikki. "Tak teď půjdeš..." začala mluvit Vendy a kroužila prstem. "Třeba ty!" ukázala na blondýnku. "Já?" zeptala se nejistě. "Noo... jasně." Blondýnka předstoupila."No já... jmenuju se Laura. A... jsem princezna z planety Hiacintha." Všichni zatleskali. Laura se uklonila a rychle skočila na gauč. Potom šla na scénu Nicol. "Ahoj. Jmenuju se Nicol a jsem z planety Wimmia, to je planeta vesmíru a nebe. Jo a... princezna nejsem." Zase se ozval potlesk. Pak šla Vendy. "Takže ahoj, jmenuju se Vendy a jsem ráda že jsem na pokoji právě s vámi. Jo a jsem z planety Snowinter." představila se Vendy. "Fuuuuuj! Vendy fůůůůj! Bůůůů!" křičelo "diváctvo". "Co cože? Holky..." znejistěla Vendy. Místností se rozezněl smích. "Ha, ha, ha fakt vtipný." řekla Vendy uraženě. Na to se dívky rozesmály ještě víc. Nakonec se smála i Vendy. "Hej! ještě jsem se nepředstavila já!" křikla Iris a šla před pohovku. "Jsem Iris z planety Colorlest. Tak a už to mám z krku." řekla Iris a posadila se mezi ostatní. Všichni zase zatleskali. Nicol vstala. "Já se asi půjdu zabydlet." řekla a šla ke dveřím s nápisem "pokoj číslo 2. Nicol a Vendy." "No jasně! já mám pokoj s tebou!" řekla Vendy a šla za Nicol. Všichni se zvedli z gauče a šli se zabydlet. Šlo jim to všem docela od ruky a tak byly brzy se vším hotovy a šli zase do společenského pokoje.

"Holky mám pro vás skvělou zprávu!" vlítla do pokoje Rikki. "Zítra se ještě nebudeme učit!" Všechny vypískly nadšením. "Ale zase večer bude dole v sálu uvítací večírek. A já nemám co na sebe!!!" "Nojo! Já taky ne!" zděsila se Nicol. Všechny dívky začaly panikařit. "No... to asi vyřešíme zítra ne? Máme na to celý den." řekla Laura. "Dobrý nápad. Tak se na to nejdřív vyspíme." oddechla si Vendy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama